• KALİTE VE PROFESYONEL HİZMETİN TEK ADRESİ
  • 0532 738 4052 - 0505 237 9894
  • 2basakguvenlik@2basakguvenlik.com
  • Site Tasarım © 2020 Murat DEMİRPOLAT

Yüksek Sınav Başarımız, Eğitimlerimizin Yansımasıdır.

2 BAŞAK GRUP

Kaliteli Bir Eğitim Alarak

Sınavları Başarmak Sizin Elinizde


2 Başak Grup olarak, özel güvenlik eğitimlerinde kaliteyi ve eğitimlerimizin yansıması olan sınav başarılarımızın yapı taşı olan siz değerli kursiyerlerimizi önemsiyor ve "Eğitim Bizim İşimiz" diyoruz. Çünkü, biz bu işi koşulsuz müşteri memnuniyeti ve profesyonel hizmet anlayışı içinde severek yapıyoruz. Eğitim sürecinin en önemli boyutunun kaliteli bir eğitim olduğuna, eğitime tabi tutulmuş kişilerin sınavlardaki başarılarının ise bu kaliteli eğitimin yansıması olduğuna inanıyoruz.


Tabi ki, eğitimde kalite ve başarı, profesyonel bir eğitimci kadrosundan geçmektedir. Eğitim kurumumuzda, güvenlik sektöründeki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden, kendi meslek alanında uzman, bilgili, kültürlü ve deneyimli bir eğitimci kadro eşliğinde kaliteli eğitimler veriyoruz. Sınavlardaki yüksek başarı oranımız da bu kaliteli eğitimin yansımasıdır. Mezun ettiğimiz kursiyerlerin memnuniyeti, en büyük ve tek referansımızdır.


Eğitimini bizden alanlar bizim adımızı taşırlar. Bu nedenle bizim için çok değerlisiniz. Sizi hedefinize götürecek yolda, daha ilk adımı birlikte atmaya başladığımız andan itibaren, güler yüzümüz ve sıcak ilgimizle hep yanınızda oluyoruz. Sizlere sadece eğitim vermekle kalmıyor, eğitim sonrasında da ilk günkü sıcak ilgi ve heyecanımızla her zaman yanınızda olmaya devam ediyor ve bizlere duyduğunuz güveni boşa çıkarmamanın haklı gururunu yaşıyoruz.


Şimdi doğru karar verip, doğru tercih yapma zamanı. Kaliteli bir eğitim alarak sınavları başarmak sizin elinizde...

Özel Güvenlik Sınavları

Sınav Türleri

Özel güvenlik sınavları, yazılı ve atış sınavı şeklinde olup, Bakanlığın yayınladığı takvim doğrultusunda yılda 6 sınav yapılmaktadır. Yazılı sınav, 100 adet temel ve 25 adet silah sorusundan oluşan test şeklindedir. Sınav kitapçıkları, A-B şeklinde gruplara ayrılsa da 100 soru birebir aynı olup sadece soru numaraları değişiktir. Atış sınavı ise yazılı sınavı takip eden hafta içerisinde ve 5 adet fişekle 7 metre mesafeden yapılan atış şeklindedir.


Sınav Süreleri

Silahlı adaylarda 2,5 saat (150 dakika), silahsız adaylarda 2 saat (120 dakika), silahsızdan silahlıya geçiş yapan adaylarda ise yarım saat (30 dakika)dır. Yazılı sınavlar saat 10.00 da başlamaktadır. Atış sınavları yazılı sınavı takip eden hafta içinde Emniyetin belirlediği gün ve saatte yapılmaktadır.


Sınav Hakları

Her adayın bir kurs dönemi için toplam 4 sınav hakkı vardır. İlk sınavda başarısız olanlar, sınav harcı yatırarak arka arkaya gelen üç sınava daha katılma hakkına sahiptirler. Herhangi bir nedenle sınava katılmayanlar o sınav hakkını kullanmış sayılırlar. Bir kurs merkezine kayıt yaptıran adaylar, dört sınav hakkını da aynı merkezde kullanmak zorunda olup, başka bir eğitim merkezine veya başka bir ile nakil yaptıramaz ya da sınav merkezini değiştiremezler. Toplam dört sınavda da başarısız olan adayların yeniden kurs almaları gereklidir.Sınav Sorumluluğu

Silahsız adaylar 100 soruluk temel kısımdan, silahlı adaylar 100 soruluk temel kısım, 25 soruluk silah yazılı kısmı ve 5 atışan, silahsızdan silahlıya geçiş yapan adaylar ise 25 soruluk silah yazılı kısmı ve 5 atıştan sorumludurlar. Yanlış doğruyu götürmediğinden adayların tüm soruları cevaplamaları kendi yararlarına olacaktır.


Sınava Giriş Belgeleri

Yazılı sınavlar, Avrupa ve Anadolu yakasında merkezi sistemle belirlenen okullarda, atış sınavı ise Emniyet Müdürlüğünün belirlediği poligonda yapılmaktadır. Sınav giriş belgeleri sınavdan on gün önce eğitim merkezinden alınır. Silahlı adaylar yazılı ve atış sınavlarına aynı giriş belgesiyle katılır.


Sınavların Değerlendirilmesi

Sınav başarı puanları hesaplanırken, temel kısımda her soru 1 puan, silah yazılı kısmında her soru 2 puan, atışta ise her isabetli vuruş 10 puan üzerinden değerlendirilir. Baraj puan 60 ve üzeri olmalıdır. Silahsız adayların başarılı sayılması için temel kısımdan 60 puan ve üzeri almaları gereklidir. Silahlı adayların başarı puanı hesaplanırken temel kısım birinci basamak, silah kısmı ve atış ise ikinci basamak olarak alınır. Ancak her iki basamak da 50 puandan aşağı olmamak şartıyla iki basamak ortalamasının en az 60 puan ve üzeri olması gereklidir. Yenileme sınavları, özel güvenlik görevlilerinin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine ve seviye tespitine yönelik olduğundan kalma yoktur, ancak sınava girme zorunluluğu vardır.


Kaliteli Bir Eğitim

Sınavlara Başarı Olarak Yansır


İyi bir gelecek, kaliteli bir eğitimle başlar. Kaliteli bir eğitim ise sınavlara başarı olarak yansır. Sınavlardaki yüksek başarı oranımız, verdiğimiz kaliteli eğitimin yansımasıdır.
2 Başak Grup olarak; güvenlik eğitimlerinde kaliteye önem veriyor, yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek eğitimlerimizi sürekli güncel tutuyor, yasalar ve etik ilkeler ışığında alanında uzman kadromuz eşliğinde sizlere yansıtıyoruz.

95. Özel Güvenlik Sınav Başarımız
96%
94. Özel Güvenlik Sınav Başarımız
94%
93. Özel Güvenlik Sınav Başarımız
92%

2023 Yılı Sınav Takvimi


102. Temel
78. Yenileme Sınavı

30 NİSAN 2023 PAZAR 10:00

103. Temel
79. Yenileme Sınavı

24 HAZİRAN 2023 CUMARTESİ 10:00

104. Temel
80. Yenileme Sınavı

26 AĞUSTOS 2023 CUMARTESİ 10:00

105. Temel
81. Yenileme Sınavı

21 EKİM 2023 CUMARTESİ 10:00

107. Temel
83. Yenileme Sınavı

17 ARALIK 2023 PAZAR 10:00
Sertika Alındıktan Sonra

Kimlik Başvuru İşlemleri


Özel güvenlik sınav sonuçları, sınav tarihinden 20 gün sonra gelen Cuma gününün akşamında açıklanarak Emniyet Genel Müdürlüğünün sayfasında yayımlanmaktadır. Sonuçlar açıklandıktan sonraki hafta içinde ise kazanan adayların sertifikaları valilikçe hazırlanarak eğitim kurumlarına gönderilmektedir. Eğitim Kurumumuz tarafından hem sınav sonuçları, hem de kazanan adayların sertifikaları geldiğinde kursiyerlerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Sertifika alındıktan sonra kimlik başvurularının aşağıdaki şekilde yapılması gereklidir.


Kimlik Başvuru İşlemleri E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Ancak;
1. Sağlık Kurulu raporu e-imzalı ve dijital olmayan (hastane kaşeli ve mühürlü olan) adaylar,
2. Okul mezuniyet tarihi 2008 yılı öncesi olan (e-devlette diploması görünmeyen) adaylar,
3. Sistemler üzerinde parmak izi bulunmayan adaylar E-Devlet üzerinden başvuru YAPAMAZLAR.
Bu konumda olan adaylarımız iem-randevu sisteminden randevu alarak evraklarını elden Özel Güvenlik Şubeye (Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü girişinde) götüreceklerdir.


E-DEVLET ÜZERİNDEN KİMLİK BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. E-Devlet üzerinden kimlik başvurusu yapmadan önce aşağıdaki işlemlerin tamam olduğundan emin olunuz:
a. E-devlet sayfanızda telefon ve e-posta bilgileriniz kayıtlı bulunmalı ve onaylanmış olmalıdır.
b. Halk bankasına kimlik kart ücreti (2022 yılı için 50 TL) yatırılmış olmalıdır.
c. Vergi Dairesine Özel Güvenlik Harcı (2022 yılı için 1.343 TL) yatırılmış olmalıdır. (Yenileme yapan adaylar ile silahsızdan silahlıya geçiş yapan adaylar bu harcı yatırmayacaktır.)
d. Kimliğinizde yer alacak imzanız hazır olmalıdır. İmzanızı beyaz bir kâğıda CD kalemi veya siyah keçeli kalemle atmanız gereklidir. Kesinlikle tükenmez, dolma kalem, kurşunkalem vb. kullanmayınız. İmza resminizi, JPG veya JPEG formatında, imza resmin tamamını kaplayacak şekilde ve 1 MB aşmayacak boyutta olmalıdır.
2. Başvurunuzu yaparken öncelikle E-devlet sayfanıza “Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları” yazıp başvuru seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada ekranın sağ tarafında bulunan “Yeni Başvuru” butonuna tıklayarak kimlik kartı başvuru işleminizi başlatınız.
3. Sırasıyla bağlı bulunduğunuz kolluk birimini, ikamet adresinizi (veya kimliğinizin gelmesini istediğiniz adresi), kimlik tipini ve veriliş nedenlerinde kendinize uygun olan seçenekleri seçiniz. Daha sonra imza yükleme alanına imzanızı yüklemeniz gereklidir. Doğru yükleme yaptığınızda ekranda yeşil renkli onay göreceksiniz. Yanlış yüklemelerde kırmızı yazılı "Dosyayı Sil" yaparak yeniden yükleyiniz. İmzanızı yükledikten sonra alttaki devam butonuna basınız.
4. Açılan sayfada temel eğitime başvuru yapanlar için sağlık raporu görüntülemesi yapılacaktır. Bu sayfa yenileme yapanlarda görünmeyecektir. Sağlık raporunuzu seçerek alttaki devam tuşuna basınız.
5. Devam ettiğinizde açılan yeni sayfada bilgilendirme formu çıkacaktır. Bilgi formunu okuduktan sonra formu okuduğunuzu işaretleyerek alttaki devam et butonuna basınız.
6. Başvuru bilgilerinizle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı yeni sayfada bilgilerinizin kontrolünü yapınız. Hatalı bilgi varsa altında yer alan güncelle butonuna tıklayarak düzeltme işleminizi yapınız. Tüm bilgilerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olduktan sonra altta yer alan Başvur butonuna tıklayınız.
7. Gelen ekranda yeni kimlik sürenizi gösteren ve başvurunuzun alındığına dair bilgileri yeşil yazılı olarak göreceksiniz.
ÖNEMLİ NOT: Başvurunuzdan bir süre sonra (7-10 gün sonra) e-devlet üzerinden başvurunuzun durumunu kontrol ediniz. Kontrolleriniz sırasında imzanızın veya fotoğrafınızın uygun olmadığına dair uyarı alırsanız, 1 adet yeni çekilmiş biyometrik resminizi kursumuza getirerek sistemden imza ve resim güncellemenizi bizden yaptırıp yeniden başvuru yapınız.


İEM-RANDEVU ÜZERİNDEN KİMLİK BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. Aşağıdaki "İem Randevu Al" butonuna tıklayarak veya internete iem-randevu yazarak açılan sayfada gerekli yerleri doldurarak randevunuzu alınız ve randevu takip fişinizi yazdırınız. Randevu takip fişiniz iki sayfa çıkacak olup ikinci sayfası şahsi dilekçedir. Dilekçenizi imzalamayı unutmayınız.
2. Yazdırdığınız Randevu Takip Fişine aşağıdaki evrakları ekleyerek randevu aldığınız günde Özel Güvenlik Şubeye (Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü girişi) elden teslim ediniz. Aşağıda yazılı olan evrakların dışında internetten çıktı aldığınız formda eskiden kalmış olan yazılı evrakları (arşiv formu vb.) HAZIRLAMAYINIZ.
3. Randevu Takip Fişine eklenecek evraklar;
a. Sertifikanızın aslı ve fotokopisi
b. Sağlık raporunuzun aslı ve fotokopisi (Yenileme yapanlardan istenmemektedir.)
c. Öğrenim durumunuzu gösterir belge fotokopisi (diploma, tasdikname, öğrenci belgesi)
d. Nüfus cüzdanı fotokopisi veya üzerinde TC kimlik numarası bulunan ehliyet, pasaport fotokopisi
e. Güvenlik kimlik kartı fotokopisi (Yenileme yapan veya silahsız kimliğini silahlıya çevirenler)
f. Kan grubu belgesi (kan grubu belgesi veya ehliyetin arkalı önlü fotokopisi)
g. 1 adet biyometrik resim (son 6 ay içinde ön cepheden çekilmiş, arka fon beyaz olacak)
h. Halk bankası veznelerinden yatırılmış 50 TL kimlik kart ücreti makbuzu (ATM veya internet olmuyor)
i. Vergi Dairesine yatırılacak Özel Güvenlik Harcı Makbuzu (2022 yılı için 1.343 TL) Bu harcı yenileme yapanlar ile silahsızdan silahlıya geçiş yapanlar yatırmayacaktır.

Bizden Hizmet Alan

Referanslarımız


GÖRÜNTÜ RENGİ SEÇ